ילדים

 
 
לא צריך ללכת רחוק, כדי להבין את הסכנות שאורבות לילדינו כיום. מספיק להתעניין מעט באקטואליה, כדי להבין שישנם איומים רבים על בנינו ובנותינו: פדופיליה, בריונים בבית הספר ומקרי אלימות מיותרים ומסוכנים. עלינו כהורים לספק לילדינו כלים משמעותיים ונכונים שיעזרו להם לזהות, ולהימנע ממצבים אלימים ומסוכנים, שיכולים לקרות בכל זמן שהוא: בבית הספר, בדרך חזרה ממנו הביתה או במגרש המשחקים השכונתי. יתרה מכך, חובתנו לספק לילדים את היכולות והידע להגן על עצמם במידת הצורך.

כאן נכנסת לתמונה תוכנית האימונים המיוחדת של קרב מגע I.C.F!

קבוצת גיל ראשונה (קטנטנים א'-ג')
תוכנית זאת מתרכזת בחיזוק הילד מבחינה פיזית (חיזוק חגורת הכתפיים, הידיים, רגליים, בטן ועוד), בעזרת תרגילים המותאמים לילדים, שיפור הקואורדינציה, התמצאות במרחב, תזוזות, מכות ידיים ורגליים, שחרורים מחניקות, תפיסות וחביקות שונות, קרבות (עם מיגון מלא והשגחה של מדריך מוסמך). לצד החיזוק הפיזי, שמים דגש גם על העלאת הביטחון העצמי של הילד וחיזוק תחושת האני שלו וההבנה שגופו הוא מבצרו, שזכותו להגן על עצמו מפני זרים ושהוא מסוגל לעשות זאת בעזרת שימוש בחומר הנלמד, וכן גיוס היתרונות שלו שהם אפקט ההפתעה, הזריזות וכדומה.

קבוצת גיל שנייה (ילדים ד'-ו')
תוכנית זאת עוברת שלב ודורשת יותר מהילדים, מלבד המשך שיפור כל מה שלמדו בקבוצת הגיל הראשונה. ישנם אלמנטים נוספים כמו דגש על הבנת התרגיל וביצוע מדויק וחד יותר, לימוד נקודות התורפה בגוף ופגיעה נכונה בהן, קרבות עמידה, קרבות קרקע ייעודים לרחוב, עבודה עם נשקים שונים (סכין, מקל וכו') ותרגילי סימולציות ולחץ שמדמים מצבים אמיתיים ברחוב, כגון תקיפות שונות וניסיונות חטיפה. גם החינוך עולה שלב, כשמצופה מהתלמיד להיות רציני יותר ואחראי יותר.
כמובן שבקבוצות הגיל הצעירות הללו אנו משלבים באימון גם משחקים, וצורת העברת האימון מיוחדת כדי לגרום גם להתעניינות מצד הילדים וגם להנאה יחד עם תחושות הישג והצלחה. דגש נוסף בכל קבוצות הגיל הוא על חינוך הילדים, במטרה לפתח וליצור בן אדם / לוחם שבטוח בעצמו וביכולות שלו, טוב לזולת וחזק הן פיזית והן נפשית.

עקרונות קרב מגע I.C.F שמועברים לילדים:
  • כבוד האדם והחיים כערך עליון – אני אכבד כל אדם ללא קשר לדת, למין ולגזע. אכבד את דעותיו, את אמונותיו ואת זכותו לחיים.
  • כבוד למשפחה – אכבד את הוריי, אחיי ואחיותיי. אשתדל ליצור קשר של אהבה, אמון ואחווה בין בני משפחתי.
  • כבוד למורה – אכבד את אלו הבאים ללמד אותי, מוריי בבית הספר ומדריכי השיטה. אלמד מהם כל שאוכל, על מנת לחזק את עצמי, גופי ונפשי.
  • כבוד לחברים – אכבד את חבריי ואלמד להעריך את האדם באשר הוא, לשמוח וגם לבכות אתו, לגלות נכונות לסייע, לתת כתף, להקשיב וליצור יחסים טובים.
  • כבוד לעצמי – לא אשתמש באלימות ובשפה גסה. אפתח את גופי ונפשי, אאמין בעצמי וביכולותיי, כדי להתגבר על כל מכשול. אתאמן בנחישות וברצינות, כדי להגיע לרמת היכולת הגבוהה ביותר.

 
לפרטים נוספים ולהצטרפות חייגו 053-5255256
 
בברכה,
ישראל אמרן